راه های تبدیل عشق یک طرفه به عشق دو طرفه

مشاوره عشق یک طرفه برای رهایی از اندوه و درد ناشی از عشق بی سرانجام

شاید همه ما به قدر کافی خوش شانس نباشیم تا کسی به او عشق می‌ورزیم نیز عاشق ما باشد، اما این موضوع نباید مایوسمان کند چراکه بسیاری مواقع عدم علاقه طرف مقابل شاید بدلیل عدم شناخت کافی یا یک سوءتفاهم باشد، بنابراین می‌توان با یک راهکار درست این مسئله را حل کرد. اما برای تبدیل عشق یک طرفه به رابطه متقابل و دو طرفه باید به این نکته مهم نیز توجه داشت که هر قدم اشتباه ممکن است او را از شما دورتر و دورتر کند، پس در این مسیر باید بسیار صبور بود و با افراد آگاه و با تجربه مشورت کرد.

گروه مشاوره میم در این مقاله سعی بر آن داشته است تا گام‌های اولیه و ضروری برای مدیریت کردن عشق یک طرفه را در اختیارتان قرار دهد. در این مسیر پر پیچ و خم مشاوران ما از طریق مشاوره آنلاین و تلفنی، قدم به قدم شما را با ارائه راهکار‌های عملی مطابق بر شرایط حاکم بر زندگیان همراهی می‌کنند. تیم روانشناسی میم در جلسات مشاوره با آموزش استراتژی ۷ گانه به شما این قدرت را می‌دهد تا بتوانید آخرین شانس برای تغییر اوضاع در رسیدن به رابطه پایدار و دو طرفه ایجاد کنید. یک روانشناس خوب به شما ثابت می‌کند که لیاقت عشقی حقیقی و شادی بخش را در زندگی دارید و آن را دریافت خواهید کرد.

مشاورین "سامانه میم" آماده اند تا با حداکثر توان خود به شما برای حل مشکلات و پیروزی بر احساسات آزاردهنده ای که شما را احاطه کرده است، راهنمایی و همراهیتان نماید. در صورت تمایل می توانید به صورت آنلاین یا تلفنی با مشاورین میم در ارتباط باشید یا به اپلیکیشن میم مراجعه نمایید. همچنین می‌توانید سوالات خود در این زمینه را در بخش "سوالات و تجربیات خود را با ما در میان بگذارید" مطرح نمائید.

عشق یکطرفه را چقدر می‌شناسید؟


عشق یکطرفه را چقدر می شناسید؟

عشق یک طرفه حتی در بین زوج‌هایی که قصد ازدواج دارند نیز ممکن است وجود داشته باشد بدین صورت که یکی از زوجین ۱۰۰% فداکاری و جانفشانی از خود نشان می‌دهد و این درحالی است که شریک مقابل به ندرت از خود علاقه‌ای نشان می‌دهد. یک معشوق ممکن است آگاهانه عشق یک طرف را رد کند یا حتی ممکن است کوچکترین علامتی نسبت به ابراز علاقه فرد مقابل خود نشان ندهد. برخی نیز با عشقی یکطرفه ازدواج را آغاز می کنند به امید این که در آینده این عشق به عشقی دوطرفه و حقیقی تبدیل می شود ولی به این گونه افراد اکیداً توصیه می شود این مسئله را در مشاوره پیش از ازدواج مطرح نمایند.

علائمی که نشان می‌دهد شما درگیر عشقی یکطرفه شده‌اید


علائمی که نشان می دهد شما درگیر عشقی یکطرفه شده اید

بعد از دانستن این‌که عشق یک طرفه چه ناراحتی‌هایی را در پی دارد، حالا وقت آن است که با مروری در نشانه‌های عشق یک طرفه که در این قسمت ارائه می‌کنیم ببینید که در کجای یک زندگی عاشقانه قرار دارید. این علائم مطابق موارد زیر هستند:

  • عشق یک طرفه موجب حس پوچی می‌شود نه عشق؛ چرا که شما برای بدست آوردن او هر کاری را کردید اما در عوض نتیجه مثمر ثمر و رضایت بخشی کسب نکردید.
  • هرگز به احترامی که حق شما است دست نمی‌یابید و باید همچنان در دنیای تخیلی خود زندگی کنید.
  • برای دیدن کسی که عاشقش هستید مدام بهانه می‌تراشید چراکه فقط با دیدن او می‌توانید روز خوبی داشته باشید.
  • حتی اگر معشوق شما نشان دهد که به شما علاقه‌ای ندارد همچنان امیدوار خواهید بود که بالاخره روزی به شما علاقه‌مند خواهد شد.
  • شاید به‌طور مخفیانه پروفایل رسانه‌های اجتماعی معشوق خود را تماشا کنید و پیگیر تمام کارهای او باشید.
  • خیلی زود افسرده و ناراحت می‌شوید خصوصا اگر فردی را که دوست دارید شما را نادیده بگیرد یا جواب تماس و پیام شما را ندهد.
  • از دوستان مشترک سراغ او را می‌گیرید و زمانی‌که اطلاعات زیادی کسب نمی‌کنید ناامید می‌شوید.
  • همیشه شما شروع کننده مکالمه با او هستید.
  • معشوق شما علی‌‌رغم عیوبی که دارد برای شما کاملا بدون عیب به نظر می‌رسد.
  • اولویت روابط دیگر در زندگی شما کاهش می‌یابد و شما فقط به معشوق خود اهمیت زیادی می‌دهید.

کاملا واضح است که عشق یک طرفه دردآور است چراکه شما وقت و انرژی خود را برای کسی هدر می‌دهید که حتی به خودش زحمت نمی‌دهد که به شما فکر کند. اما عشق یک طرفه قرار نیست همیشه بد باشد. زمانی‌که احساس می‌کنید عشقی که بدامش افتادید ارزشش را دارد می‌توانید واقعا سعی خود را بکنید تا عشق یک طرفه شما سرانجام داشته باشد.

آیا راهی برای تبدیل عشق یکطرفه به عشقی واقعی و دوطرفه وجود دارد؟


آیا راهی برای تبدیل عشق یکطرفه به عشقی واقعی و دوطرفه وجود دارد؟

درد، آزردگی و غم ناشی از روابط را می‌توان به روش‌های مختلف حل و فصل کرد اما درخصوص دل شکستگی در رابطه‌ای که هرگز شکل نگرفته چه باید کرد؟ عشق یک طرفه خود را ارزیابی کنید و یک تصمیم عاقلانه و صادقانه درباره آن بگیرید. آیا قصد دارید بی خیال آن شوید یا به خواسته خود برسید؟ مشاوران میم با توجه به دانش و تجربه خود به شما کمک می‌کنند تا با عملی کردن استراتژی ۷گانه زیر، کاری کنید تا عشق یک طرفه شما تبدیل به یک رابطه عاشقانه دو طرفه شود. برای پیشبرد هر کدام از این تکنیک‌ها مشاورین ما راهکارهای عملی و نتیجه بخش که متناسب با شخصیت و روحیات شماست ارائه می‌دهند.

وقتی عاشق کسی می‌شویم که همین احساس را نسبت به ما ندارد اولین کاری که می‌کنیم این است که بدنبال خطاها و عیوب خودمان می‌گردیم، اما این درست نیست. از فکر این‌که به اندازه کافی خوب نیستید خود را سرزنش نکنید و این حقیقت را بپذیرید که این تنها شرایط است که با شما سازگار نیست. همه ما همانند چیزهای مختلف ازجمله تغذیه و نوع پوشش متفاوت از یکدیگر هستیم. بنابراین اگر فردی همان احساسی را که ما نسبت به او داریم را نداشت باید درک کنیم در شرایطی هستیم که قابل کنترل نیست و آن را بپذیریم.

درمورد احساسات خود مطمئن باشید. با درون خود ارتباط برقرار کنید و ببینید که آیا واقعا می‌خواهید عشق یک طرفه را به عشق دوطرفه تبدیل کنید یا خیر. بیشتر عاشق‌های یک طرفه از دنبال کردن معشوق خود پشیمان می‌شوند چرا که بعدها متوجه می‌شوند که عشقشان واقعی نیست. بنابراین هنگامی که واقعا درمورد احساسات خود مطمئن شدید تصمیم بگیرید و به پیش بروید.

برای این‌که معشوق شما ارزش شما را درک کند باید به ارتباط با او ادامه دهید. بیش از حد ناامید نشوید بلکه به او زمان و فرصت پاسخ دادن را بدهید. با گفتگوی با معشوق خود این امکان را فراهم کنید تا درک کند که شما همواره در کنار او هستید.

خوب نیست که اجازه بدهید عشق یک طرفه شما را کاملا از پا در بیاورد. بهتر است برای خود مرزهای مشخصی ایجاد کنید. به کسی که دوستش دارید اجازه دهید از احساسات شما آگاه شده و ارزش شما را درک کند. کاری کنید که معشوق شما باور کند که او را واقعاً دوست دارید. اگر خیلی حساسیت نشان دهید، مطمئناً شما را کاملا نادیده خواهد گرفت.

این بدین معنا نیست که بیش از حد اشتیاق نشان بدهید و برای تحت تاثیر قرار دادن او کارهای عجیب و غریب کنید. بلکه شما باید به خود اعتماد کرده و کمک کنید تا معشوق شما را بهتر درک کند. سعی نکنید عیوب خود را پنهان کنید چراکه باید اجازه دهید طرف مقابل درون و برون شما را خوب درک کند. بدین ترتیب احتمالا با شما ارتباط برقرار خواهد کرد.

برای این‌که معشوق شما احساس متقابل شما را داشته باشد باید در تمام جوانب زندگی به او احترام بگذارید و یاد بگیرید با تمام وجود او را بپذیرید. با نشان دادن عشق و علاقه مناسب، او نیز ارزش واقعی شما را درک خواهد کرد.

خیلی مهم است که همیشه و به‌ ویژه در لحظات بد در کنار معشوق خود باشید. با حمایت او در لحظات سخت زندگی و در کنار او بودن در طول لحظات خوش می‌توانید یک نقش محونشدنی در ذهن او ایجاد کنید. حامی بودن ویژگی است که معمولاً افراد در شریک بالقوه خود جستجو می‌کنند. به خاطر داشته باشید که به تنهایی نمی‌توانید عشقی یکطرفه را به موفقیت برسانید ، بلکه طرف مقابل هم باید همین تلاش را بکند. اما با این وجود، این وظیفه شماست که به معشوق خود اطمینان بدهید که رابطه بین شما دو نفر درحال نتیجه دادن است و شما واقعا او را دوست دارید.

همانطور که گفته شد برای تبدیل عشق یک طرفه به رابطه‌ای پایدار و متقابل باید تغییرات مهمی در رفتار خود داشته باشید تغییراتی که صبر و سعه صدر شما را می‌طلبد. اینکه بتوانید احساسات خود را کنترل کنید و در شرایط خاص بهترین عکس العمل را داشته باشید، گاهی بسیار دشوار خواهد بود. مشاوران ما از طریق مشاوره آنلاین و تلفنی در ۲۴ ساعت روز شما را ارائه راهکارهای عملی و مثال‌های عینی همراهی می‌کنند، تا از طریق این ۷ قدم به مقصود خود برسید.